"Nowoczesne przydomowe elektrownie. Dowiedz się więcej na temat ekologicznej energii"

Zadowolenie i zaufanie klientów oraz partnerów pozwala nam umacniać pozycję na konkurencyjnym rynku i tworzyć wartość dla właścicieli i społeczeństwa. Dzięki nam możesz mieć własną energię elektryczną dzięki przydomowej elektrowni

Na skutek różnych procesów metale podlegają zanieczyszczeniu.

Żeby jednak ich dalsza obróbka i wykorzystanie było możliwe, powinny przejść specjalistyczne odnowienie. Jednym z takich zabiegów jest odtłuszczanie metali. Ma ono na celu usunięcie emulsji, olei i innych tego typu zabrudzeń, które powstały na powierzchni. Zazwyczaj proces odtłuszczania opiera się o stosowanie kąpieli alkalicznych. Zawierają one czynne substancje, tak zwane surfaktanty, które skutecznie usuwają z metali osadzone na nich smary. Wszystkie nieczystości spływają do specjalnej wanny i tam są usuwane dzięki specyficznym separatorom i zgarniaczom. O efektywności działania decyduje zazwyczaj temperatura (zwyczajowo od 30 do 70 stopni) opisywanej kąpieli i stężenie dodawanych substancji czynnych (roztworu wodorotlenku sodu, węglanu sodu, krzemianu sodu, fosforanów alkalicznych i innych odczynników).

Równie często stosowanym sposobem na mycie detali jest odtłuszczanie kwasowe. Wówczas kąpiel składa się z rozcieńczonych kwasów nieorganicznych (na przykład kwasu solnego albo fosforowego ze specjalistycznymi dodatkami, dzięki którym emulsje trwale uniemożliwiają zgarnianie i rozdzielanie zanieczyszczeń). Myjąco-odtłuszczające środki silnie kwasowe, przygotowane na bazie polimerów niejonowych, skutecznie usuwają zabrudzenia z aluminium. Przeznaczone są przede wszystkim do kasowania zanieczyszczeń olejowych i tłuszczowych i charakteryzują się stosunkowo niewielkimi właściwościami pieniącymi. Warto zwrócić uwagę, że czas trwania poszczególnych środków jest różny i jest zależny od ilości emulsji, które chcemy z metalu usunąć.

Jeśli nie mamy doświadczenia w przygotowywaniu takich procesów, z pewnością warto zasięgnąć rady profesjonalisty i outsourcując te procesy innym podmiotom.

Fotografie:

biznes

produkcja

przemysł